STŘÍHÁNÍ PSŮ A ÚPRAVA PSŮ ŘÍČANY, MNICHOVICE - PSÍ SALON LILLY STRUHAŘOV / Chovatelská stanice plemene trpasličí pudl a golden retriever

Prosíme zákazníky, aby své miláčky na stříhání objednávali s dostatečným předstihem nejlépe 2-3 dny, v sezoně i 1-2 týdny. Pokud se Vám objednaný termín nehodí, prosíme o včasné zrušení třeba formou sms zprávy.
Nezapomeňte pejska před návštěvou salonu pořádně vyvenčit, ať je během úpravy v pohodě.
Upozorněte nás prosím na jakékoliv psí problémy, na psi s epilepsií, kardiaky, seniory, po operaci, po úrazu, kožní problémy, bradavice, kožní výrůstky, odřeniny, jizvy, hlavně na hárající feny (ty budou ostříhány po dohodě, aby nerušily pánské osazenstvo salonu) atd.

Volba střihu

V první řadě si musíte rozmyslet jakou máte vlastně představu, jak by měl váš miláček vypadat. Zvažte co je pro Vás důležité ( dokonalost střihu, praktická údržba střihu, kolik času a prostředků jste ochotni o pravidelnou péči srsti obětovat). Také musíme zohlednit kvalitu a stav srsti a v neposlední řadě roční období (letní a zimní délka střihu). Proto existují různé varianty střihů, které vám nabízím:
- standardní úprava - odpovídá standardu plemene
- standardní zkrácený střih – zkrácený standardní střih
- střih na vaše přání
- kreativní střih
- letní/zimní střih

Pokud si se střihem nevíte rady a váháte, nebojte se mi to sdělit, ráda poradím a spolu vymyslíme a zvolíme variantu střihu, která bude ke prospěchu vás obou. To samé platí o výběru vhodné kosmetiky dle rasy a domácí úpravě srsti.
Při kožních potížích spolupracuji s veterináři.
Pro práci v salonu používám veterinární kosmetiku Iv San Bernard, kterou lze použít jako léčebnou a doplňkovou léčbu při problémech s kůží a srstí. Spolupracuji s veterináři – dermatology MVDr. Janou Bendovou a MVDr. Rostislavou Fábikovou a jejich následnou léčbou. Kosmetiku mám v salonu i na prodej.
Kosmetika je hydratační, vyživující, vyrovnává PH kůže, regeneruje, dodává srsti elasticitu, kolagen, vitamíny a minerály, je i antibakteriální a antialergická.
Dále používám na úpravu srsti novou řadu Španělské kosmetiky PSH, kterou jsem nejprve rok testovala a po té jsem se ji rozhodla začít používat, pro její širokou nabídku šamponů na různou srst a její problémy, údržbu či pěstování srsti na výstavy a dalších vychytaných produktů. V salonu je též na prodej.

Trimování – Co je to trimování?

Trimování je odstraňování staré zvlněné a odumřelé krycí srsti (chlupů) v jejich poslední růstové fázi, kdy folikul již nevyživuje chlup, ale není vždy schopen sám vypadnout. V této fázi je trimování bezbolestné a psa nijak nezatěžuje, může být však pro psa „otravné“ ?. Tato úprava je fyzicky a časově náročnější než jiná úprava. Před trimováním se pes nekoupe, aby srst neklouzala a šla lépe odstranit. Koupeme až po trimování speciálním šamponem a balzámem na zklidnění podrážděné kůže a vyrovnání její PH.
Pokud se hrubá srst ostříhá či oholí, chlup se ztenčí a je barevně nevýrazný, kroutí se, ztrácí svou ochranou schopnost. Srst již tolik nepřiléhá ke kůži a snadněji do ní pronikne vlhkost a chlad, není schopna udržet tělesné teplo a více se mastí. Náprava takto změněné srsti je zdlouhavá někdy nenávratná. Přesto někdy oholení starším seniorským jedincům vřele doporučím pro jejich klid a pohodlí.

První stříhání

První stříhání pejska je dobré udělat již ve štěněčím věku, doporučuji mezi 4-6 měsícem, kdy jen stačí, aby se pejsek v salonu podíval, počmuchal, případně lehce upravil kolem genitálií a na hlavičce, učesal nebo vykoupal a slyšel zvuk nůžek, holícího strojku, fénu a poprvé se postavil na stříhací stůl. Později mu nebude tato manipulace cizí a pejsek bude v naprostém klidu ze známého prostředí. Samozřejmostí je malá odměna ode mne, která ho vždy čeká po těchto procedurách a každé návštěvě v mém salonu. U první úpravy může být majitel přítomen, pro klid obou dvou, pak již záleží na domluvě a času majitele.
Obvykle čas ukáže, že je pejsek závislý na majiteli, při úpravě bývá nervózní z přítomnosti páníčka a chce vysvobodit ze spárů střihače…?, proto je lepší již od mala pejska učit být v salonu sám, je pak oddanější a poslušnější střihači a stříhání jde pak rychleji od ruky.

PRAVIDLA SALONU

Před první návštěvou salonu:

- při objednávce prosím nahlaste rasu psa, věk, zdravotní stav, povahu psa, zda budu pejska koupat (abych si pro vás rezervovala více času), jestli byl někdy pejsek upravován v nějakém salonu
- psi s epilepsií nebudu brát s koupáním, pro případné a zbytečné rozrušení pejska
- před trimováním psa NEKOUPAT
- při návštěvě salonu je majitel povinen střihači upřesnit do jakého střihu má být pes upraven, popř. upozornit na bradavice, kožní výrůstky, jizvy, vyrážky, aby nedošlo ke zbytečnému poranění
- majitel musí sdělit, zda se pes ohání nebo je agresivní, z tohoto důvodu musí mít pes nasazen košík a přítomnost majitele je NUTNÁ!!!!!!!
- v žádném případě nepoužívám tlumící přípravky. Opačném případě se může stát, že pokud pejskovi podáte ve stresu zklidňující přípravek, může mít opačný význam

Kompletní služba obsahuje:

- koupel 2x mytí šamponem dle rasy, případných kožních problémů psa a dle dohody s majitelem, kondicionér, případně rozčesávač nebo výživa srsti (za malý příplatek), foukání, česání
- cena se odvíjí od velikosti psa a hustoty nasrstění
- čím čerstvější je vykoupaná srst, tím kvalitnějšího střihu dosáhneme
- depilace ušních chloupků, stříhání drápků, ošeření análních žláz je v ceně
- po trimování nabízím speciální koupel z výtažky z Mrtvého moře s obsahem minerálů a PH balance pro zklidnění kůže
- koupání a úprava větších plemen pouze s majitelem nebo jinou osobou /po dohodě/
- střih dle přání majitele, sezónní, kreativní střih, modní nebo sportovní střih
- za rozčesávání plstí účtuji příplatek!

Stříh bez koupele:

- pejsek musí být kvalitně vykoupaný (nejlépe večer před objednaným dnem na stříhání), vysušený (vyfoukaný) a důkladně rozčesaný a zbavený nečistot (větvičky, tráva atd.)
- Pokud tomu tak není střih nebude odpovídat kvalitě a doba střihu se prodlouží např. česáním, srst bude klouzat a holící strojek nebude srst brát tak jak má...tím se následně tupí hlavy ve strojku a střihačské nářadí, nemluvě o tom, že střihač vdechuje prach a špínu z chlupů z ulice
- Necháte li psa po vykoupání volně uschnout srst se zvlní, bude přeležená, zakudrcená, bude se špatně stříhat a upravovat. Tím se značně prodlouží doba úpravy.
- Při fénování vlažným vzduchem srst pročesejte hřebenem i kartáčem do rovna vyfénujte do sucha...
- VYJÍMKU tvoří psi na trimování, ti budou mít umyté pouze nohy a břicho
- nevykoupaní psi nebudou upraveni
- depilace ušních chloupků, střih drápků je za příplatek
- střih dle přání majitele , sezónní, kreativní střih, modní nebo sportovní střih
- za rozčesávání plstí účtuji příplatek

Agresivní psi nebudou upravováni, psi bázlivý a velmi bojácní, nebo velká plemena budou upravena pouze za přítomnosti majitele nebo jiné osoby.

Made by Eva Černohubová - focení psů tvorba www stránek pro chovatele, webdesign pro chovatelské stanice, grafické práce - návrhy vizitek, příprava inzertní grafiky

návštěv